Skip to content

Koster god arkitektur mer enn dårlig?

Foto: Transborder Studio

tirsdag

22. september

12:00 - 13:30

Arrangør Bertel O. Steen Eiendom og Norske Arkitekters Landsforbund

Sted Unge Kunstneres Samfund

Krever påmelding

Alle ønsker seg god arkitektur, men det er ulike meninger om hva det er og hvordan vi best oppnår det. Vi samler tre ulike perspektiver på hva som skaper kvalitet i et byggeprosjekt, hvilken verdi den har og om det behøver å koste mer.

En arkitekt, en samfunnsøkonom og en eiendomsutvikler ser på kvalitet fra hvert sitt ståsted. Gjennom konkrete byggeprosjekter diskuterer vi hva arkitekturen kan tilføre, hvordan kvalitet kan måles og verdsettes – og hva man kan få igjen for å satse på kvalitet i tidligfase.

Program:

kl. 12.00: kaffe og boller

Einar Hagem (fra Lund Hagem)  Hva gjør god arkitektur god? Arkitektonisk kvalitet gjennom konkrete (bolig)prosjekter

Håkon Tomter – Menon Economics. Hva er kvaliteten verdt? Samfunnsverdi, måling og markedssvikt

Norske Arkitekters Landsforbund og Bertel O Steen Eiendom. Hvordan bestille arkitektonisk kvalitet? Tidligfase og konkurranse som verktøy

Panelsamtale:

Erling Okkenhaug – stedsaktivist

Thomas Howard – markedsdirektør i Bertel O Steen Eiendom

Tanja Lie – fra Lie Øyen arkitekter

Knut Folstad – fra Arkitekt Folstad, Knut (A-F,K)

Moderator: Rannveig Hägg Berge, NAL

Kjøp billetter